fbpx

LIFESTYLOVÁ SHOW FASHION STORM PROPOJUJE MORAVSKOSLEZSKÉ MÓDNÍ NÁVRHÁŘE

Trend slow fashion, kvalitu a regionální módní návrháře chce v Moravskoslezském kraji podporovat nový koncept FASHION STORM. V opavské galerii Domu umění nabídne 18. října návštěvníkům zdarma odpoledne plné módy, které vyvrcholí přehlídkou modelů regionálních značek v kostele sv. Václava v Opavě. Akci podporuje také Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. „Nultý ročník projektu FASHION STORM představuje… více

Trend slow fashion, kvalitu a regionální módní návrháře chce v Moravskoslezském kraji podporovat nový koncept FASHION STORM. V opavské galerii Domu umění nabídne 18. října návštěvníkům zdarma odpoledne plné módy, které vyvrcholí přehlídkou modelů regionálních značek v kostele sv. Václava v Opavě. Akci podporuje také Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Nultý ročník projektu FASHION STORM představuje módu jako neodmyslitelnou součást kultury a druh regionálního umění, a to v atraktivní a ne pouze povrchní formě se vzdělávacím podtextem. V našem regionu navazuje řada kreativních lidí na tradiční řemeslanapříklad šperkařství, řezbářství či textilní tvorbu a usiluje o jejich potřebné zachování. Nový projekt by mohl v budoucnu tato řemesla ještě více zpopularizovat a přispět k jejich rozvoji, “ konstatuje Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK.

Na FASHION STORM se představí značky MarVa de Luxe, Lada Vyvialová, Tonak, Dara Bags, ARTGI, City Folklore, Nikola Zezulová i Ty Identity. Tvorba každého návrháře je originální a rozpoznatelná, ale jejich společným jmenovatelem jsou kvalitní materiály a špičková krejčovina, výrazně se lišící od současného trendu fast fashion, rychlé nekvalitní módy, jejíž nadprodukce má negativní vliv na životní prostředí.

„Moravskoslezský kraj má v oblasti módy velký potenciál, a proto jsme se rozhodly propojit méně známé i zavedené regionální módní značky s bloggery a influencery, kteří na sociálních sítích udávají trendy, s pražskými módními špičkami a zorganizovat akci, nabízející skvělou podívanou, zábavu i poučení. Modely navíc vynese třeba i současná modelingová špička Barbora Fialová, tvář Gucci, spolupracující s Vivienne Westwood, “ vysvětluje Petra Špornová, ředitelka FASHION STORM s tím, že v budoucnu by se měl koncept dále rozvíjet a rozšiřovat třeba o prezentaci regionálních řemesel.

Odpoledne nabídne 18. října v galerii opavského Domu umění prodejní prezentaci módních regionálních značek, workshopy, Fashion Talks nebo seminář pro začínající designery. Hosté si mohou nechat zhodnotit svůj outfit módní kritičkou Františkou Čížkovou nebo si poslechnout rady lifestylové bloggerky Lucie van Koten.

„Nový koncept, podporující slow fashion, chce ukázat, že v Moravskoslezském kraji máme řadu kreativních módních návrhářů, kteří opravdu umí a jdou cestou inovátorství v odívání i poctivého řemesla. Spolupráce s pražskými hosty je navíc důkazem, že kvalitní móda nezná regionální ani jiné hranice,“ vysvětluje Pavla Švancerová, manažerka FASHION STORM.

Samotná módní show odstartuje v pátek v 19:00 hodin v kostele svatého Václava v Opavě. Přehlídka modelů regionálních návrhářů s originální choreografií je umístěna do prostoru, jehož jedinečná atmosféra slibuje ve spojení s moderními prvky jedinečnou podívanou. Vstupenky na večerní módní show budou brzy v prodeji na www.fashion-storm.cz/registrace.

www.fashion-storm.cz

FB: Fashion Storm

instagram.com/modniboure/

Text:

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje

https://www.khkmsk.cz/lifestylova-show-fashion-storm-propojuje-moravskoslezske-modni-navrhare/

Další články

FASHION STORM 2020 kolekce MarVy „BLACK SUN“, 19.9. Dolní Vítkovice

Dovolte, abych vás všechny pozvala na druhé velké kolo FASHION STORM který se koná 19.9.2020. Vstupenky již od 15.7.2020. https://www.fashion-storm.cz/fashion-storm-ii-1 Letošní kolekce MarVy ponese název „BLACK SUN“ s dress codem fanoušků MarVy, černé oděvy se žlutými doplňky… Proč právě tento název? Vše vám vysvětlím na místě, kde se budu na všechny moc těšit. Hudbu jsem pro… více

Nový showroom

Dovolte mi Vás pozvat do nově otevřeného showroomu na ulici Frýdecká 456/286, Ostrava – Kunčičky, který jsme připravili pro Vaše pohodlí. Klid a pohoda přímo čiší z krásné nové místnosti zrekonstruované v zámeckém stylu. U nás můžete vybírat oděvy, dárky, doplňky jako jsou hedvábné šátky a kravaty.  Také kosmetiku firmy ZAHIR, se kterou jsme navázali spolupráci.… více

Rozhovor s Marcelou Vymyslickou v časopise Květy

“Každá práce, kterou člověk dělá svým srdcem, má smysl” Ve velmi těžkých dobách, kdy jsme šily s holkami roušky, mne kontaktovala Víceprezidentka asociace podnikatelek a manažerek Romana Kurucová. Ptala se mě, zda-li by se mi líbil článek v časopise Květy. No komu by se nelíbil..Slovo dalo slovo, a pro mne byl článek velkou odměnou. Marcela… více