fbpx

LIFESTYLOVÁ SHOW FASHION STORM PROPOJUJE MORAVSKOSLEZSKÉ MÓDNÍ NÁVRHÁŘE

Trend slow fashion, kvalitu a regionální módní návrháře chce v Moravskoslezském kraji podporovat nový koncept FASHION STORM. V opavské galerii Domu umění nabídne 18. října návštěvníkům zdarma odpoledne plné módy, které vyvrcholí přehlídkou modelů regionálních značek v kostele sv. Václava v Opavě. Akci podporuje také Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. „Nultý ročník projektu FASHION STORM představuje… více

Trend slow fashion, kvalitu a regionální módní návrháře chce v Moravskoslezském kraji podporovat nový koncept FASHION STORM. V opavské galerii Domu umění nabídne 18. října návštěvníkům zdarma odpoledne plné módy, které vyvrcholí přehlídkou modelů regionálních značek v kostele sv. Václava v Opavě. Akci podporuje také Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Nultý ročník projektu FASHION STORM představuje módu jako neodmyslitelnou součást kultury a druh regionálního umění, a to v atraktivní a ne pouze povrchní formě se vzdělávacím podtextem. V našem regionu navazuje řada kreativních lidí na tradiční řemeslanapříklad šperkařství, řezbářství či textilní tvorbu a usiluje o jejich potřebné zachování. Nový projekt by mohl v budoucnu tato řemesla ještě více zpopularizovat a přispět k jejich rozvoji, “ konstatuje Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MSK.

Na FASHION STORM se představí značky MarVa de Luxe, Lada Vyvialová, Tonak, Dara Bags, ARTGI, City Folklore, Nikola Zezulová i Ty Identity. Tvorba každého návrháře je originální a rozpoznatelná, ale jejich společným jmenovatelem jsou kvalitní materiály a špičková krejčovina, výrazně se lišící od současného trendu fast fashion, rychlé nekvalitní módy, jejíž nadprodukce má negativní vliv na životní prostředí.

„Moravskoslezský kraj má v oblasti módy velký potenciál, a proto jsme se rozhodly propojit méně známé i zavedené regionální módní značky s bloggery a influencery, kteří na sociálních sítích udávají trendy, s pražskými módními špičkami a zorganizovat akci, nabízející skvělou podívanou, zábavu i poučení. Modely navíc vynese třeba i současná modelingová špička Barbora Fialová, tvář Gucci, spolupracující s Vivienne Westwood, “ vysvětluje Petra Špornová, ředitelka FASHION STORM s tím, že v budoucnu by se měl koncept dále rozvíjet a rozšiřovat třeba o prezentaci regionálních řemesel.

Odpoledne nabídne 18. října v galerii opavského Domu umění prodejní prezentaci módních regionálních značek, workshopy, Fashion Talks nebo seminář pro začínající designery. Hosté si mohou nechat zhodnotit svůj outfit módní kritičkou Františkou Čížkovou nebo si poslechnout rady lifestylové bloggerky Lucie van Koten.

„Nový koncept, podporující slow fashion, chce ukázat, že v Moravskoslezském kraji máme řadu kreativních módních návrhářů, kteří opravdu umí a jdou cestou inovátorství v odívání i poctivého řemesla. Spolupráce s pražskými hosty je navíc důkazem, že kvalitní móda nezná regionální ani jiné hranice,“ vysvětluje Pavla Švancerová, manažerka FASHION STORM.

Samotná módní show odstartuje v pátek v 19:00 hodin v kostele svatého Václava v Opavě. Přehlídka modelů regionálních návrhářů s originální choreografií je umístěna do prostoru, jehož jedinečná atmosféra slibuje ve spojení s moderními prvky jedinečnou podívanou. Vstupenky na večerní módní show budou brzy v prodeji na www.fashion-storm.cz/registrace.

www.fashion-storm.cz

FB: Fashion Storm

instagram.com/modniboure/

Text:

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje

https://www.khkmsk.cz/lifestylova-show-fashion-storm-propojuje-moravskoslezske-modni-navrhare/

Další články

Módní přehlídka FASHION STORM, 18. října 2019 Opava 2019

MARVA DE LUXE SPOLU S MARCELOU VYMYSLICKOU PŘEDVEDE KOLEKCI „ABNORMALITY VIEW“ NA NULTÉM ROČNÍKU SHOW REGIONÁLNÍCH MÓDNÍCH NÁVRHÁŘŮ od 15.00 hod.  “Fashion warm-up” Přijďte zdarma nasát atmosféru opravdového fashion weeku, koncentrovaného do jednoho odpoledne. od 19.00 hod. Originální FASHION STORM v kostele sv. Václava Módní přehlídka pro všechny, jejichž náboženstvím je móda. Originální módní přehlídka v opavské kapli… více

Absolutorium

Absolutorium Doba studia 2016 – 2019 …mé absolutní dokončení jednoho cíle, a to stát se módním návrhářem…… …..jsem módním návrhářem, který umí oděv navrhnout, nakreslit, ustřihnout, ušít a vyžehlit…. Studium na konzervatoři mi otevřelo srdce…. Šití oděvů je jedna věc, navrhovat oděvy věc druhá. Ve škole vás učí šít. Co vás ve škole ale nenaučí,… více

Zrození mé fantazie…

Jak to všechno vlastně začalo….. Tvorba, fantazie, svět iluzí, svět módy – svět módního návrháře… ..Když jsem začala budovat svou firmu MarVa de Luxe, věděla jsem, že chci být módní návrhářka. Ne jenom dámská krejčí. Měla jsem tolik nápadů, ale neuměla jsem je vtisknout na papír. Proto jsem si našla Lidovou konzervatoř a Múzickou školu… více