Místo luxusních košil šijí luxusní roušky aneb jak to u mě vypadalo

Jsem pyšná na to jakou mám povahu, dědeček do mne vložil svoji dobrou duši…Proto jsem se rozhodla na dobu nezbytně nutnou odložit šití luxusních modelů a přiložit také pomocnou ruku. Samozřejmě se špetkou originality a vkusu…:) Jak to v posledních dnech vypadalo? To se nyní dočtete.

15. 3. 2020 – DEN PRVNÍ

Rozhodly jsme se, s pár šikovnýma ručičkama, že budeme šít bavlněné roušky zadarmo pro lidi v našem okolí. V Ostravě, pro ty, kteří umí šít chystám na domácí šití nastříhané roušky z bavlněného popelínu.

DRUHÝ DEN

Dnešní den byl náročný, ale mnoho radosti, že dobří lidé stále jsou, potěšilo to mé srdce. Tímto chci poslat díky švadlenkám, dámám, které nám roušky stříhají, lidem kteří zajišťují externí záležitosti, a také těm lidem, kteří nám posílají občerstvení. Pomoc stále potřebujeme, je mnoho objednávek a lidí, kteří nás potřebují…

DEN TŘETÍ

Končíme 21.30 domů odcházím jako PINOKIO, dřevěné nohy i ruce… Když jsme počítaly 10 ks roušek pořád dokola a nemohly se dopočítat, řekly jsme si, že už asi je čas jít domů. Dvě švadlenky doslova zavařily šicí stroj.

DEN ČTVRTÝ

Dnes začínáme třetí den, prosím, vydržte, šijeme pořád, šijeme rády, ale nesmíme onemocnět. Vyčerpaly jsme skoro všechen materiál a musí se nakoupit nový.

Prosíme tímto touto cestou, a věřte mi, že to dělám nerada, nějakou penízku na účet 4407892379/0800, abychom mohly látky nakoupit nebo nám nějaké Vaše látky zašlete. MOC A MOC DĚKUJEME PŘEDEM.

Končíme ve 21 hod. tentokrát snad Pinokiovi někdo slepil dřevěné nožičky a přetáhl ho někdo tyčí přes záda. Kolem 20 hodiny se směji jako šílený  JOCKER všem a všemu. Cítím však, že vítězím sám nad sebou, nad svým tělem, nad svým EGEM. Moje nejlepší kamarádka Šárka, která je mou pravou rukou na dílně, bez které by tento příběh jakby nebyl…děkuji!

Děkuji opět švadlenkám, lidem, kteří nás podporují ze všech stran. Václav Kotrbatý nakoupil bednu látek. A také hodní lidé, kteří opravdu existují a navzájem nás tento zlý sen spojuje.

DEN PÁTÝ

Někdo tomu Pinokiovi slepil už i zápěstí! Má je do tvaru písmene L. Zase se směji…
Dnes je můj úkol jasný – vymyslet designové roušky! Už mi vážně chybí  přemýšlet, vymýšlet, namáhat mozek…i on je teď nějak dřevěný.
Jiříček ještě spí, za chvíli si vleze do domečku co si u nás v práci postavil….už ho asi všichni se**me! 🙂

Chtěla bych vzkázat všem lidem, buďte na sebe hodní!
Vzkaz pro všechny komu jsme slíbili a nedodali zatím roušky, prosím připomeňte se, začínáme tápat v těch pěti listech seznamu, omlouváme se.

DEN ŠESTÝ

Z Pinokia se stal už jen JOCKER tělo si přivyklo zátěži. Při práci už nepoužívám brýle jedu poslepu…
Jen obličej mám večer jako stařena, ale to je teď úplně jedno, schovám hop za roušku, že jo! 🙂 Díky za Zahir, protože jejich oleje drží moji kůži pohromadě.

Dnes opravdu vymyslím designovky…fakt!
Začínám vnímat štěstí nad tím, že mohu pomoci…
Začínám cítit vztek nad tím, že máme mezi sebou lidi, co s našima rouškami kšeftují! Karma je zdarma.
Na závěr opět děkuji všem hodným lidem co nám nosí nastříhané roušky, švadlenkám a lidem, kteří nás podporují.

DEN SEDMÝ

Je ze mě opět Pinokio, tentokrát zestárnul o 100 let…ale tak co, dřevo vydrží.
Pořád je všude nedostatek roušek.

Pokud někdo potřebuje ROUŠKU, volejte…

Pro náročné zákazníky budeme vyrábět za poplatek barevné roušky, černé, modré, růžové, bílé, proužkované…pošleme fotky materiálů a vyberete…musíme i z něčeho žít.

Šijeme zhruba 200 roušek denně, ale daň je vysoká. Musíme zvolnit a odpočinout si.

Kolem 20 hod. přišel zase JOCKER to už jsem byla doma s mužem, smála jsem se každé blbosti, díval se na mě a zcela vážně se mě ptá: “Proč se pořád všemu jako směješ?” ,,Nevím,” říkám mu, ,,to samo.” Po chvíli se začal smát taky… jak je to nakažlivé… skoro jako ta korona, že? 🙂

Poděkování a obětí posílám Renata Šebelova, která pořád drží a šije jako drak! Šárce Tomisové, která ušila roušky pro tolik lidi, šťastných dětí a děkuji švadlenkám, které ještě nezavařily své stroje.

DEN OSMÝ

Odpočinek Pinokiovi prospěl! Cítíte taky, jak se ty vztahy mezi lidmi pročišťují? Rozhlédněte se prosím po svém okolí…jsou tady lidé, kteří nemají bohužel nic…

DEN DEVÁTÝ

Přijdeme do práce a nefunguje elektřina. Paní v telefonu na distribuci mi říká, pravidelná odstávka…v tomto měsíci už druhá…

Co to jeeeeeee?!!

Nemůžeme šít roušky, tak jsme vzaly šicí stroje domů. Probíhá to tak, že já dělám design, Šarinka připravuje rožky na rouškách…
Mám první prototyp džínové roušky…střih je docela náročný, ale nabízí větší pohodlí pro nos, protože mě osobně vadí když me tlačí rouška na nose.

Kdo bude mít zájem o tyto roušky, připravíme na zakázku, jelikož je i důležitá míra od nosu pod bradu a tu může mít každý jinou. Jde už opravdu o estetickou záležitosta..a my přece chceme pořád vypadat hezky.

DEN DESÁTÝ

Zjistila jsem, že mě a pana Kobercáka snad už nic nerozhodí…beru věci, které se dějí a přicházejí, tak nějak v klidu.
Včera mi borec naboural na parkovišti auto.Držím se…musím!

,,Jsou to malé věci,” říkám si, ,,vždyť dělám dobré věci” Dnes zase a opět budu pracovat na pohodlné roušce…

DEN, NEVÍM KTERÝ

Pinokio je na 4 dny v opravně. Leží a pořád spí.
A až se opraví bude točit šikulkám videa a bude vymýšlet a kreslit a šít na módní přehlídku Fashion Storm, protože víra požene mé myšlenky, ŽE BUDE!!!

Představuji Vám naši novou profilovanou, proštepovanou, bavlněnou, třívrstvou…prostě aaaach…Když už zahalení, tak stylově!

Vaše

Marcela Vymyslická