Marcela Vymyslická Marcela Vymyslická
Marcela Vymyslická

O mně

Již od malička mne babička učila šít na panenky. Každý kousek látky, který jsem držela v ruce měl pro mne zvláštní význam. Dodnes se kochám kvalitními materiály a ráda z těchto materiálů tvořím zajímavé modely.

Miluji přírodní materiály. Jakékoli, jsou tak hebké a příjemné na tělo.

Po ukončení oboru dámská krejčí, jsem dokončila studium oděvnictví a vrhla se na tvorbu oděvů. Byla to doba, kdy krejčovství jedno po druhém krachovalo. Obor již nebyl lukrativní, a nakonec úplně zanikl. Proto jsem se rozhodla, že naučím lidi šít. Pravidelně pořádám kurzy šití.

Jelikož doba nebyla příznivá, musela jsem vyhledat jiné druhy povolání, které mne ovšem nenaplňovali.

Po nějaké době jsem se vrátila ke svému milovanému oboru a tomu se věnuji dodnes. Fashion je vášeň..

Každé ráno se těším do práce, do milované práce, která mne naplňuje a dává mi pocit výjimečnosti. Pocit, když člověk něco vytvoří sám, od módního návrhu, po složité vypracování střihu, až po samotné precizní vypracování hotového výrobku je nádherný, jedinečný, jako každý model, který vytvořím..

 Splněný sen, ale zároveň také dřina, spousta volného času, kdy lidi odpočívají, já jsem v ateliéru kde pracuji, ale ta nekonečná snaha dělat něco originálního, nevšedního a přitom kvalitního mě žene kupředu i přes veškerou únavu..

Nejsem jen módní návrhář, jsem také malíř. Propojení těchto dvou oborů je impozantní. Vytvořit obraz a k tomu šaty, to vše u mne můžete shlédnout v ateliéru.  

Pokud máte za sebou milující rodinu, a nebojíte se obětovat práci nějaký čas, tak sny se stanou skutečností. Skoro celý svůj život se věnuji krejčovství a malbě. Šiji pro všechny ženy, děti i muže, kteří mají rádi top kvalitu a ruční zpracování oděvů.

Vím, že mé zboží není nejlevnější, ale úcta, kterou mám k lidem i k látkám, mi nedovolí vyrobit levný oděv…držím se pravidla “dvě kvalitní věci místo deseti nekvalitních“ Jak to máte vy?

Pořádám módní přehlídky, jako odměnu za nově vytvořené kolekce. 

Bylo to náročné a vyčerpávající, ale nevzdala jsem se, můj sen se stal realitou. Vítám každé nové zákazníky, kteří si potrpí na kvalitu a těším se na každou novou výzvu, nový materiál i střih.

Mé kolekce

Výrobky z hedvábí

Můj blog

Zajímavé setkání aneb má práce opravdu smysl…

“Když dostane má práce opravdu smysl” Každý, ať už podnikatel, zaměstnanec či student si položí otázku “Baví mě to ještě? Proč to vůbec dělám?” Většinou je to v období, kdy se moc nedaří a my marně hledáme novou motivaci k práci či studiu. Kde jsem ji získala ja? To vám nyní prozradím. Po týdenním cestování… více

Pravé hedvábí versus satén

Věděli jste, že není hedvábí jako hedvábí? Krátké vysvětlení jednotlivých typů materiálů pro všechny milovníky těchto přírodních skvostů.

Marcela Vymyslická

Příběh o mlynáři a hedvábí

Trnava byla domovem mého dědy, který zde provozoval své řemeslo a já se zde velmi ráda vracím. Příběh o mé cestě za hedvábím a módou...