fbpx

Pravé hedvábí versus satén

Věděli jste, že není hedvábí jako hedvábí? Krátké vysvětlení jednotlivých typů materiálů pro všechny milovníky těchto přírodních skvostů.

Pravé hedvábí versus satén

Znáte někdo pravé hedvábí? Měli jste již pravé hedvábí někdy v ruce? Překrásný lesk, jemnost, to umí jen hedvábí…

Mnoho lidí si plete satén se saténovým hedvábím proč? Satén má podobný lesk jako pravý hedvábný satén.

V tomto článku bych se ráda rozepsala o pravém 100% hedvábí a porovnala ho se saténem.

Proč šiji z přírodních materiálů hedvábné župany, hedvábné trenýrky, hedvábná tílka, hedvábné košile, hedvábné šaty, hedvábné šátky a hedvábné kravaty?

Všechny tyto výrobky máme na holém těle, a na holou kůži by měl patřit přírodní materiál.

Proč pravé hedvábí?

-čistě přírodní materiál.

-nejluxusnější materiál na světě.

-zpracovává se zámotků housenky Bource morušového s tradicí již 2000 let př. n. l.

-bylo objeveno v Číně a traduje se, že na způsob zpracování přišla žena, které kokón spadl do horkého nápoje.

-výroba hedvábí byla přísně střežena a vyzrazení její výroby bylo trestáno smrtí.

-hedvábí bylo kdysi právoplatným platidlem, vyrovnalo se zlatu.

-existuje velmi mnoho druhů hedvábných látek, zmiňuji se v sekci přírodní materiály.

-vlastnosti: antiseptický materiál, krásný lesk, nežerou ho moli, přírodní materiál, mohou jej nosit i lidi trpící na alergie a zdravotní problémy.

Nevýhody: ruční praní a velmi šetrné zacházení, velmi drahé pořizovací náklady, žehlí se složitěji nejlépe, když je výrobek ještě vlhký.

Výhody: nádherná přírodní vůně, velmi příjemný na omak, velmi příjemný materiál v létě chladí, v zimě zahřívá, nádherně šustí, každý znalec pozná výrobek z hedvábí, na přírodní hedvábí se dá kreslit a dá se přebarvovat. Hedvábné šátky na krku mohou příznivě působit na prevenci proti nemocem. Je splývavý. Při styku s ohněm se pálí podobně jako papír, zůstane popílek, který zapáchá po spálených vlasech.

Proč ne satén

– textilní vlákna z polyetylentereftalátu (PET)

-jsou vlákna vyrobená chemickým procesem

-základní surovinou pro výrobu PET je ropa

Vlastnosti: materiál může dráždit kůži, proto by jej neměli používat alergici a lidé s kožními problémy.

Nevýhody: chemický materiál, chladivý materiál, krčivý, při styku s ohněm se seškvaří, není tak splývavý jako saténové hedvábí, drsnější omak,

Výhody: levné pořizovací náklady, levné oděvy z něj vyrobené, dobře se žehlí, krásný lesk, lze prát v pračce.

Pozn: Existují i bavlněné satény, nebo satény z viskózy, používají se převážně na výrobu ložního prádla, nebo dobových krojů. Tyto jsou pak přírodními materiály. Nemají takový lesk a jsou velmi příjemné na dotek.

 

Další články

Absolutorium

Absolutorium Doba studia 2016 – 2019 …mé absolutní dokončení jednoho cíle, a to stát se módním návrhářem…… …..jsem módním návrhářem, který umí oděv navrhnout, nakreslit, ustřihnout, ušít a vyžehlit…. Studium na konzervatoři mi otevřelo srdce…. Šití oděvů je jedna věc, navrhovat oděvy věc druhá. Ve škole vás učí šít. Co vás ve škole ale nenaučí,… více

Zrození mé fantazie..

Jak to všechno vlastně začalo….. Tvorba, fantazie, svět iluzí, svět módy…svět módního návrháře… ..Když jsem začala budovat svou firmu MarVa de Luxe, věděla jsem, že chci být módní návrhářka. Ne jenom dámská krejčí.  Měla jsem tolik nápadů, ale neuměla jsem je vtisknout na papír. Proto jsem si našla Lidovou konzervatoř a Múzickou školu v Ostravě, obor… více

Stylové tepláky z modalového úpletu

Tepláků je na trhu celá řada..ale elegantních tepláků z kvalitního materiálu s dobrým střihem zase tolik ne..    Elegantní tepláky jsem vyvíjela zhruba rok, pracovala jsem na perfektně padnoucím střihu, který je vhodný jak k lodičkám tak k teniskám. Tyto tepláky si můžete vzít klidně do práce s košilí a sakem. Vypadají nádherně i k… více