fbpx

Rozhovor s Marcelou Vymyslickou

Rozhovor s mou maličkostí – opět o úžasných materiálech, o odvaze, dřině i rodině. Bez toho všeho by to prostě nešlo.

Rozhovor – newsletter Českomoravské asociace podnikatele a manažerek, květen 2018:

Cesta lemovaná hedvábím

Marcela Vymyslická je novou členkou naší asociace a podnikání se věnuje již několik let. Jejím hlavním oborem, ale hlavně životním koníčkem, je módní návrhářství a práce s hedvábím či jinými přírodními materiály. Otevřela si vlastní luxusní krejčovství MarVa de Luxe a nedávno jste se s ní mohli setkat v Komorním klubu na akci Jarní zastavení. Na tomto setkání proběhla módní přehlídka, kde tato malířka a návrhářka představila zcela novou a rozkošnou kolekci pro maminky a dcerky, ale také vykouzlila hedvábné kravaty pro tatínky a syny. Pojďte si přečíst rozhovor s ženou, která se nebojí žádné výzvy.

Čím jste chtěla být, když jste ještě jako dítě netušila, že Vás vítr jednou zavane k oboru oděvnictví?

Vždycky jsem si přála malovat. Spala jsem i s pastelkami. Toužila jsem pomáhat lidem, a proto se stát zdravotní sestrou, dokonce mi babička musela ušít čepec a já jsem všechny ošetřovala. Vzhledem ke zdravotním problémům jsem toto povolání dělat nemohla, tak mě naši dali na krejčí. Určitě to již měl osud pro mne připravené, protože jsem se povoláním určitě neminula.

Říká se, že pracovat s hedvábím je jen pro odvážné a trpělivé. Souhlasíte?

Pravé hedvábí je velmi náročný materiál na zpracování. Již samotné střihy jsou velmi náročné. Je to ovšem tak nádherný materiál, že jsem si jej zamilovala pro jeho hebkost, lesk, vůni a pocit na těle. Jsem šťastná, že si hedvábí se mnou povídá, a já z něj mohu vyrábět opravdu nádherné věci.

Kdy jste se rozhodla, že chcete mít krejčovství a v tomto oboru podnikat?

Když jsem vystudovala oděvní průmyslovku, stále jsem netušila, kde mě vítr zavane. Zkoušela jsem různá povolání, která mě ovšem nenaplňovala. Před třemi lety jsem se rozhodla, že se vrátím ke svému oboru, přihlásila se na konzervatoř a od té doby mám jasno. Miluji své povolání, svůj ateliér, tvorbu, návrhářství, kresbu a vidím svět trošku jinak. Vše je krásné, neexistuje na zemi nic, co by bylo „škaredé“. Příroda je mocná čarodějka, zamíchá nám karty tak, jak je to pro nás nejlepší…osud člověka je daný, jen otevřít oči.

Kouzlit s hedvábím a přírodními materiály asi není jen tak – jaké školy či kurzy Vám pomohly se přiblížit k Vašemu snu?

Velice mi pomáhá samozřejmě konzervatoř spolu s paní učitelkou Janou Smékalovou, která mi „otevírá oči do duše“. Ohledně šití a přípravy hedvábí se učím a budu učit sama, celý život.

Na kterou kolekci jste obzvláště pyšná?

To se nedá přesně říct, věnuji se všem výrobkům se stejnou pečlivostí stejně a mám radost ze všech věcí, které jsou vytvořeny originálně s nápadem, který se mi zrodí v hlavě. Velice mě inspiruje Jeanne-Marie Lanvin, která dala módě velký kus srdce. Samozřejmě mě ovlivňují i jiní návrháři např. citlivý Yves Saint-Laurent, který se díval na obrazy.

Na jaké materiály a výrobky se můžeme těšit v nejbližší době?

Určitě se letos budu věnovat dětem a sportovním kolekcím z přírodních materiálů. Chystáme se taky na zcela novou kolekci pro muže.

Co byste poradila dalším ženám, které se chystají podnikat, ale mají z tohoto kroku obavy?

Je velmi těžké podnikat, vymyslet něco, co se bude prodávat. Potlačit své ego, myslet jen na práci, věnovat se ji a ztratit volný čas. Ztratit přátele. Zanedbávat trochu rodinu. Peníze, které vydělám, investuji zpět do podnikání. Najít ty správné lidi, kteří pomohou, protože člověk to sám nezvládne. Mít penízky do začátku podnikání.

Pokud toto všechno máte, určitě se do toho pusťte, protože milovat svou práci a těšit se do ni, je to nejkrásnější na světě. Pak přichází spokojenost v rodině, k dětem a světu.

O MarVa de Luxe

Značka je synonymem pro českou ruční výrobu, oblečení z přírodních materiálů i precizní zpracování. Dlouhá léta si můžete na eshopu www.marvadeluxe.cz udělat radost překrásnými kousky z přírodního hedvábí nejen pro ženy, ale také pro muže – smyslné spodní prádlo, večerní šaty, luxusní župany i romantická pyžama. Móda je určena všem náročným ženám i podnikatelkám, které milují eleganci, ale také uvolněný městský styl. Zaměřujeme se také na proměny pro ženy i muže, které zákazníci často využívají jako originální dárky pro své partnery. Pokud máte zájem o krásné hedvábné oblečení na míru, tak mě můžete kdykoliv kontaktovat na emailu [email protected].

 

Další články

LIFESTYLOVÁ SHOW FASHION STORM PROPOJUJE MORAVSKOSLEZSKÉ MÓDNÍ NÁVRHÁŘE

Trend slow fashion, kvalitu a regionální módní návrháře chce v Moravskoslezském kraji podporovat nový koncept FASHION STORM. V opavské galerii Domu umění nabídne 18. října návštěvníkům zdarma odpoledne plné módy, které vyvrcholí přehlídkou modelů regionálních značek v kostele sv. Václava v Opavě. Akci podporuje také Moravskoslezský kraj a Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. „Nultý ročník projektu FASHION STORM představuje… více

Módní přehlídka FASHION STORM, 18. října 2019 Opava 2019

MARVA DE LUXE SPOLU S MARCELOU VYMYSLICKOU PŘEDVEDE KOLEKCI „ABNORMALITY VIEW“ NA NULTÉM ROČNÍKU SHOW REGIONÁLNÍCH MÓDNÍCH NÁVRHÁŘŮ od 15.00 hod.  “Fashion warm-up” Přijďte zdarma nasát atmosféru opravdového fashion weeku, koncentrovaného do jednoho odpoledne. od 19.00 hod. Originální FASHION STORM v kostele sv. Václava Módní přehlídka pro všechny, jejichž náboženstvím je móda. Originální módní přehlídka v opavské kapli… více

Absolutorium

Absolutorium Doba studia 2016 – 2019 …mé absolutní dokončení jednoho cíle, a to stát se módním návrhářem…… …..jsem módním návrhářem, který umí oděv navrhnout, nakreslit, ustřihnout, ušít a vyžehlit…. Studium na konzervatoři mi otevřelo srdce…. Šití oděvů je jedna věc, navrhovat oděvy věc druhá. Ve škole vás učí šít. Co vás ve škole ale nenaučí,… více