fbpx

Výstava H.E.D.V.Á.B.Í. v Ostravě

Krásná a originální výstava několika umělkyň, které milují hedvábí.

V Domě kultury města Ostravy jste mohli během března 2018 vidět úžasnou výstavu na téma hedvábí. Umělkyně, výtvarnice a malířky nejen z toho regionu zde vystavovaly svá díla, která vznikla během posledních dvou let zejména v rámci setkávání v ateliéru Textilní a oděvní tvorby Lidové konzervatoře Ostrava.

Inspiraci nacházejí autorky hlavně v přírodě, svých snech, myšlenkách i fantaziích. Chvíle malování jim nejsou jen zábavou, ale také prostředkem k novémá vnímání okolního světa barev, tvarů či stínů i cestou vlastního sebepoznávání.

Milé dámy, bylo mi ctí mít svá díla vystavena vedle vašich snů!

Autorky:

Pavlína Břežná

Magdalena Lazarová

Pavla Vitásková

a má maličkost…     

Další články

Zajímavé setkání aneb má práce opravdu smysl…

“Když dostane má práce opravdu smysl” Každý, ať už podnikatel, zaměstnanec či student si položí otázku “Baví mě to ještě? Proč to vůbec dělám?” Většinou je to v období, kdy se moc nedaří a my marně hledáme novou motivaci k práci či studiu. Kde jsem ji získala ja? To vám nyní prozradím. Po týdenním cestování… více

Pravé hedvábí versus satén

Věděli jste, že není hedvábí jako hedvábí? Krátké vysvětlení jednotlivých typů materiálů pro všechny milovníky těchto přírodních skvostů.

Marcela Vymyslická

Příběh o mlynáři a hedvábí

Trnava byla domovem mého dědy, který zde provozoval své řemeslo a já se zde velmi ráda vracím. Příběh o mé cestě za hedvábím a módou...