fbpx

Zajímavé setkání aneb má práce opravdu smysl…

“Když dostane má práce opravdu smysl” Každý, ať už podnikatel, zaměstnanec či student si položí otázku “Baví mě to ještě? Proč to vůbec dělám?” Většinou je to v období, kdy se moc nedaří a my marně hledáme novou motivaci k práci či studiu. Kde jsem ji získala ja? To vám nyní prozradím. Po týdenním cestování… více

“Když dostane má práce opravdu smysl”

Každý, ať už podnikatel, zaměstnanec či student si položí otázku “Baví mě to ještě? Proč to vůbec dělám?” Většinou je to v období, kdy se moc nedaří a my marně hledáme novou motivaci k práci či studiu. Kde jsem ji získala ja? To vám nyní prozradím.

Po týdenním cestování po Anglii se vracím domů a v tom zvoní telefon. Zvednu jej a paní na druhém konci telefonu se mne dotazuje, zda-li potvrzuji schůzku s panem prezidentem, s odkázáním se na e-mail, který posílala prý minulý týden. V tom období jsem byla zavalena tolika telefony od různých společností, že jsem neměla ponětí o co jde a navíc mi uniklo, že se jedná o schůzi s panem prezidentem. Říkám si pro sebe „musím se podívat do diáře, kdo to zase je.” To však zaslechla paní na telefonu a říká, „Cože? Vy nevíte, jestli máte čas na pana prezidenta České republiky?” V tu ránu mi to vše docvaklo a já stála jako opařená, protože jsem po návratu e-mail ještě neotevřela a nevěděla jsem o co jde. 

Poprosila jsem tedy paní na telefonu, ať pošle e-mail znovu a neprodleně jsem si šla přečíst o co tady vlastně jde. V e-mailu na mne čekalo velice milé pozvání na setkání s panem prezidentem České republiky Milošem Zemanem. 

Proč vám to tak detailně líčím? Protože tento e-mail, pozvání, přišlo v době, kdy jsem si říkala, že pověsím své podnikání na hřebík. 

Bez prodlevy jsem potvrdila svou účast, ale v hlavě jsem měla otázku, jak na mne přišli? 

Zjistila jsem, že si mě vybrali zastupitelé města Ostravy na Krajském úřadu. 

Ale stále mi nedávalo smysl, proč zrovna já, vždyť podnikám sotva 2 roky.

Návrh na mé pozvání přišlo z agentury ARR, kde jsem se přihlásila do soutěže o inovační firmu. Šiji přeci z pravého, 100 % hedvábí, a to je velmi ojedinělé, proč to tedy nezkusit, říkala jsem si před dvěma lety. Nic jsem sice nevyhrála, ale soutěž byla velmi zajímavá a já se setkala s velmi zajímavými lidmi.

A jak vypadá takové setkání s prezidentem? V den D jsem se chystala na setkání a byla jsem lehce nervózní. Setkání se konalo v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava. Všude samé podnikatelské celebrity v krásném oblečení a nechyběla ani prezidentova ochranka.  

Setkání bylo opravdu velmi zajímavé, pan prezident Miloš Zeman působil jako chytrý muž. Osobně nás všechny pozdravil, potřásl rukou a poté jsme zasedli k večeři. 

Taková malá vsuvka: Víte, že pan prezident zahajuje večeři a až pak můžete jíst všichni ostatní? A když dovečeří, měli byste dovečeřet také všichni ostatní. Velmi gentlemanské bylo, když si pan prezident chtěl sundat sako, musel se povolit dámám ve společnosti. Etiketa v tuhle chvíli byla na nejvyšší úrovni. 

Po večeři koloval mikrofon a nás, asi 30 hostů promlouvalo o svém podnikání, o svých plánech do budoucnosti. Já se rozpovídala o založení firmy MarVa de Luxe, také jsem pronesla pár vět o pravém hedvábí a vášni k tomuto materiálu, o plánech a rozvoji firmy a lásce k oděvnímu oboru. Vyslechl všechny hosty, ke každému zvlášť se vyjádřil popřál mnoho štěstí a úspěchů v podnikání.  Poté jsme debatovali u kávy o všeobecných věcech ze světa i politiky. Asi po 3 hodinách se s námi rozloučil a odebral se i s manželkou do svého hotelového pokoje. 

Celé setkání mne donutilo se opravdu zamyslet. Firma se buduje pár let, někdy dva roky někdy i deset. Značka se však buduje celý život, a to chce pevné nervy a nemalou dávku trpělivosti. Setkání s panem prezidentem měl velký vliv na mou víru v mou značku. Věřím, že kvalitní práce, kvalitní materiály a dobrý přístup k zákazníkům má smysl.  

Má práce má smysl. A co ta vaše? 

 

Marcela Vymyslická

 

Další články

Absolutorium

Absolutorium Doba studia 2016 – 2019 …mé absolutní dokončení jednoho cíle, a to stát se módním návrhářem…… …..jsem módním návrhářem, který umí oděv navrhnout, nakreslit, ustřihnout, ušít a vyžehlit…. Studium na konzervatoři mi otevřelo srdce…. Šití oděvů je jedna věc, navrhovat oděvy věc druhá. Ve škole vás učí šít. Co vás ve škole ale nenaučí,… více

Zrození mé fantazie..

Jak to všechno vlastně začalo….. Tvorba, fantazie, svět iluzí, svět módy…svět módního návrháře… ..Když jsem začala budovat svou firmu MarVa de Luxe, věděla jsem, že chci být módní návrhářka. Ne jenom dámská krejčí.  Měla jsem tolik nápadů, ale neuměla jsem je vtisknout na papír. Proto jsem si našla Lidovou konzervatoř a Múzickou školu v Ostravě, obor… více

Stylové tepláky z modalového úpletu

Tepláků je na trhu celá řada..ale elegantních tepláků z kvalitního materiálu s dobrým střihem zase tolik ne..    Elegantní tepláky jsem vyvíjela zhruba rok, pracovala jsem na perfektně padnoucím střihu, který je vhodný jak k lodičkám tak k teniskám. Tyto tepláky si můžete vzít klidně do práce s košilí a sakem. Vypadají nádherně i k… více