Zrození mé fantazie... - MarVa de Luxe

Zrození mé fantazie…

Jak to všechno vlastně začalo…..

Tvorba, fantazie, svět iluzí, svět módy – svět módního návrháře

  Když jsem začala budovat svou firmu MarVa de Luxe, věděla jsem, že chci být módní návrhářka. Ne jenom dámská krejčí. Měla jsem tolik nápadů, ale neuměla jsem je vtisknout na papír. Proto jsem si našla Lidovou konzervatoř a Múzickou školu v Ostravě, obor oděvní design a módní návrhářství. Paní profesorka Bc. Jana Smékalová ze mě po třech letech doslova „vyžďourala“ co ve mne bylo. S jejím vedením jsem se posunula od kresby jednoduchých modelů až po modely současné. Ze začátku byly modely bez osob, později přišly i modely s postavou, ale jak je sjednotit?

  A tak vznikla moje Lála. Kresba obličeje, zdála se mi ve snu, moje Lála… a tak jsem ji běžela nakreslit, ať se mi ta křehká bytost nevytratí z paměti. Používám její obličej na všech svých kresbách dodnes.

  „Své modely tvořím, když sním“, má mysl je klidná dostávám se do světa své fantazie, která není ničím ohraničená, nemá konec ani začátek, nikdo mne neruší. Je to můj svět, svět bez hranic a bez reality.

  A tak vznikla i má žlutá kolekce I´M. A víte odkud pochází? Ze světa komiksu. Byl to vlastně první komiks Yellow Kid už před 120 lety. Víte o tom, že komiks nemůže kreslit a tvořit kde kdo? Jen opravdoví umělci mohou dát do pohybu figurky, aby nám něco konkrétního sdělovaly.

Následovaly další nápady, které mne inspirovaly. Nejdůležitější je příroda, ze které také ráda čerpám mnoho energie a nápadů pro svou tvorbu.

„Nemusím nikomu dokazovat, že umím šít.“

  • Jezero Hillier
  • Žlutá kolekce I´M
  • Rýžové terasy Yuanyang
  • Picassův brouk
  • Rajka Holohlavá
  • Kopřivová housenka